+18 İslam'da CinsellikKadın İlmihali

Adet Döneminde İlişkiye Girmek Günah mı?

sponsor

Sana kadınların aybaşı hallerini soruyorlar. De ki: O bir rahatsızlıktır. Bu sebeple adet günlerinde kadınlardan ayrı durun, temizlenmedikçe onlarla cinsel ilişkide bulunmayın. İyice temizlendiklerinde onlara Allah’ın emrettiği şekilde yaklaşın. Allah çok tövbe edenleri sever ve içi dışı temiz olanları sever (Bakara Süresi 222).

Kadınların adet döneminde cinsel ilişkide bulunması Kitap ve sünnette yasaklanmıştır ve bu haramdır

Bir hafta yada 10 gün her neyse artık bu kişiye göre değişiyor. Bu süre zarfında eşinle cinsel ilişkiye girmezsen gebermezsin merak etme. Şayet azdıysan eğer eşinle sevişirsin olur biter ve böylece rahatlarsın. Ancak bu sevişme esnasında yani kadın aybaşı, adet kanaması gördüğü günlerde ancak diz kapağı ile göbek arasından faydalanamazsınız. Bu kısımlara dokunmak yasaklanmıştır

Birde yanlış olan bir şey var ki Allah cümlemizi öyle şeylerden korusun. Bazı cahiller diyor ki; Kadın adetli iken, aybaşı halinde eşi ile ters ilişkiye girmesi caizdir diye saçma sapan bir görüş var ki; Böyle bir uygulamanın kitap ve sünnette yeri yoktur. Tam aksine eşi ile tersten/arkadan ilişkiye giren kişi lanetlenmiştir.

sponsor
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı