+18 İslam'da CinsellikSağlıklı Bir Yaşam İçin
Trend

Cinsel İlişki Hakkında Bilmeniz Gereken Hususlar

Cinsel ilişkiye girdikten sonra Yapılması Gerekenler

Kim eşiyle cinsel ilişkiye girer de, ilişkiden sonra erkeklik organını yıkamadığı takdirde mesanesinde eğer taş oluşursa/bevliye bakımından bir hastalığa yakalanırsa, kendisinden başka hiçbir kimseyi ayıplamasın

Şayet cinsel ilişkiden sonra boy abdesti almadan öylesine yatacak ise, bu durumda yıkanana dek, erkeklik organını olsun bari suyla  yıkamasının bedeni bakımdan yararı vardır. Fakat yapmadığı, terk ettiği takdirde ise herhangi bir zarar doğmayacağını umut ederim.

Boşaldıktan sonra Cinsel Organı Yıkamadan Tekrar ilişkiye Girmek

Bir kimse ihtilam olur da, bundan dolayı yıkanmadan öylece eşiyle cinsel ilişkide bulunacak olursa, doğacak olan çocuk ya deli olarak doğar veya çarpılmış gibi doğarsa, o kimse yalnızca kendisini suçlasın, başkasında kabahat aramasın. Cahil de kendisini aldatıp: Ben uzun süredir bunları yapıyorum da, bana hiçbir zararı geldiğini görmedim der. Sakın bu gibi şeylere aldanılmasın, çünkü hırsız ilk kez yakalandığında, kimseden hırsızlık etmediğini söyler, çalmadığını ileri sürer. Eğer ilk kez bir hastalığa yakalanmışsa biri dünyada sağlıklı kimsenin varlığını kabul etmez veya ilk kez böyle bir şey yapmışsa, herkesi de kendisi gibi görür.

Cinsellikte Doğru ve Yanlış Bilinenler

Denilir ki: Kişi cinsel ilişkisini bitirdikten sonra, soğuk su ile yıkanmaya kalkışmasın. Bir müddet bekleyip suyu ılıtsın. Çünkü herhangi bir hastalığa, mesela sıtmaya yakalanabilir. Cinsel ilişkiden sonra öncelikle erkeklik organını yıkaması bedenin sağlık açısından iyi olabileceği gibi, herhangi bir rahatsızlıktan da kendisini uzak tutmuş olabilir.

Denilir ki: Yaz aylarında ve ilkbahar da fazlaca cinsel ilişkide bulunmak oldukça zararlıdır. Kış aylarında ve sonbaharda ise daha az zararlıdır. En iyisi orta yolu izlemektir, bu sağlık için daha elverişlidir

Mide doluyken cinsel ilişkide bulunmak daha çok zararlıdır. Oysa mide boş iken veya çok dolu değilken cinsel ilişkide bulunmak daha az zararlıdır. Nitekim mide tıka-basa doluyken cinsel ilişkide bulunan bir kimse, şayet bu ilişkiden dolayı eşi gebe kalacak olursa çocuk oldukça hantal doğar, ruhsal bakımdan sıkıntılı, zor nefes alan bir durumda olur. Eğer midesi boş iken cinsel ilişki sonrası eşi hamile kalırsa, doğan çocuk daha gelişmiş, ruhsal bakımdan iyi ve nefes darlığı çekmeyen bir yavru olarak doğar.

Cinsellik (sex) için En Uygun Zaman

Gecenin sonuna doğru cinsel ilişki de bulunmak iyi olan bir harekettir. Hemen daha gecenin başlamasından itibaren cinsel ilişkide bulunmaktansa, gecenin sonuna doğru ilişkide bulunmak daha iyidir. Çünkü gecenin daha başında mide doludur. Bu bakımdan sakınmak iyidir.

Dört şey vardır ki, bunlar insan ömrünü yıkar ve hatta bu dört şey öldürücüdür denilmiştir;

∟ Oburca yiyerek midesini tıka-basa doldurmuş bir halde hamama girmek

∟ Güneşte kurutulmuş eti (pastırma vs) çok yemek

∟ Dolu mideyle cinsel ilişkiye girmek

∟ Yaşlı kadınla cinsel ilişkiye girmek

Yine denilir ki: Bir kimse eşiyle cinsel ilişkide bulunduktan sonra, hemen dikilip ayağa kalkmasın. Ancak sağ tarafına dönsün ve iyice yatıp uzansın. Çünkü bu hareket, vücut için çok daha yararlıdır. Hatta böyle yapması durumunda Allah’ın izniyle eğer bir gebelik söz konusu ise, doğacak çocuk erkek olarak doğabilir diye söylenir

Cinsel İlişki Öncesi Sevişmeyi Uzun Tutun

Erkek, eşiyle oynaşmadıkça, sevişmedikçe cinsel ilişkide bulunmasın. Eşinden / hanımından da aynı arzu ve isteği onun gözlerinden okuyana dek arzusunu tamamlamaya kalkışmasın.  (Yani kendisi tatmin olduğu gibi eşinin de aynı zevke ulaşmasını sağlasın). Böyle karşılıklı ve sevişerek cinsel ilişkiye geçmek beden için çok daha faydalı olduğu gibi; doğacak çocuğun tam teşekküllü olarak doğmasına da yarar sağlar.

Deniliyor ki: Herhangi bir şehvet ve arzu, kişinin kendisini ona kazanmak için hazırladığı güç, kalbinin kararmasına neden olur. Ancak bunun dışında yer alan tek şehvet cinsel ilişkide bulunmaktır. Kişinin eşiyle cinsel ilişkide bulunması kalbinin berraklaşmasını sağlar

Kaynak: Ebu’l-Leys Semerkandi / Bostanü’l Arifin / bkz: 263-264

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı