+18 İslam'da CinsellikEvlilik ve Aile Hayatı

Evlilik Hayatında Cinsel İlişki

sponsor

Erkek, nefsinin her arzu ettiği zaman ailesi ile cinsi yakınlıkta bulunabilir ve erkeğin kocalık hakkından her zaman istifade edeceği söylenebilirse de bu mesele çok naziktir. Evlilikte vazifeler, arzular müşterek olduğunu ve kadının arzularına da yer vermek icap ettiğini erkeğin hatırlaması ve bilmesi gerekir.

Kadının neşeli ve arzulu zamanları ile neşesiz, hasta ve kederli zamanlarını erkeğin göz önünde tutarak ona göre muamele de bulunmalıdır.

Onun arzulu zamanlarında arzusunu yerine getirmemek veya neşesiz hasta veya kederli zamanlarında erkeğin kendi arzusunu yerine getirmek istemesi, kadına tiksinme ve ağırlık verir ki sonunda geçimsizliğe sebep olur

Onun için evlilik hayatında daimi ve karşılıklı bir saadet bulunmasını isteyen her erkek, hem ailesini arzularına uymaya çalışmamalı, hem yakınlıkta eşine hararetli bir sevgi göstererek bu zevke katılmasını temin etmeli, onu bu yolda hazırlamadan isteğini görmeden yakınlıkta bulunmamalıdır

Bir erkek evlenmiş olmakla, kadını ebedi bir surette elde etmiş olamaz. Senelerden beri evli olsa da, her yakınlığa beraberliğe bir şekil vermeli, zevcesini sanki yeni evlenmişler gibi sevmeli ve okşamalıdır.

Kadındaki cinsiyet arzusu, her şeyden önce kalp ve ruh yoluyla harekete gelir. Sevmenin usullerini bilen bir erkek, yalnız bedeni temaslarla yetinmez. Dili ile de ailesinin ruh ve kalbine seslenerek arzularını uyandırır.

Erkek eşini her türlü severek tahrik, tehyiç, (heyecana getirmeye) ve teshire (kendisine bağlamaya), zevkine ortak etmeye çalışmalıdır. Erkek böyle hareketli bir aşık gibi hareket ederse ailesinin isteksiz olduğu zamanlarda bile arzusunu uyandırmaya yakınlık sırasında hararetli ve hakiki bir karşılık görmeye muvaffak olabilir. Çünkü bir çok kadınların aşk ve zevk ateşleri örtülü olduğundan deşelenirse (okşanıp harekete getirilirse) parlar.

Yeni açılan bir gül üzerine önce bir damla, sonra bir damla yağmur düşer, o güzel ve nazik çiçek birden bire bu damlalardan ürperir, fakat çok geçmeden açılır ve tatlı kokusunu verir. İşte erkek basiret ve anlayışlı, düşünceli ve duygulu olmalı. Ailesinin yakın ilgisini, bu zevke olan arzu ve meylini ölçerek bilmeli, kadını ateşleyen yolları bulup bu yollardan yürümelidir

Her kadın çok sevilmekten hoşlanır. Duygu ve şuuru zevkle yoğrulmuştur. Onu yalnız sevgi çözer.

Itır, fesleğen ve reyhan yaprakları nasıl okşanmadan koku vermezse, kadında sevilmeden uyanmaz. O ne kadar şiddetle sevilirse, ne kadar sıcak bir yakınlık ile alaka görürse, o kadar çabuk uyanır ve bu zevk onu o kadar çabuk sarar,kaplar.

Erkeğin sıcak sevgisi kadını; ateşin demiri erittiği, buzu çözdüğü gibi damla damla çözer

Kaynak: Osman Karabulut / İslam’da Evlilik Ve Mahremiyetleri / bkz: 231-232

sponsor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı