enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp
DOLAR
7,8232
EURO
9,4565
ALTIN
456,06
BIST
1.325
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa
Çok Bulutlu
10°C
Bursa
10°C
Çok Bulutlu
Perşembe Parçalı Bulutlu
16°C
Cuma Parçalı Bulutlu
18°C
Cumartesi Parçalı Bulutlu
18°C
Pazar Parçalı Bulutlu
17°C
SON DAKİKA
Kur’an’da Dua Etmenin Önemi
İpek Elbise ile Namaz Kılmak Günah Mıdır?
Farz Namazın Son İki Rekatında Zamm-ı Süre Okunursa
Siz Hiç Hayallerinizden Sıfır Aldınız mı?
Namazda Vesvese
Kaza Namazı Nasıl Hesaplanır?
Namaz Hatırlatıldığı Zaman Neden Yaban Eşekleri Gibi Arkanızı Dönüp Kaçıyorsunuz?
İşyerinde İzin Almadan Namaz Kılabilir miyim?
Namazı Huşu ve Huzur İçinde Kılmak
Namaz Kılarken Gözleri Kapatmak Günah mı?
Ters İlişkinin Zararları
Namazın Gizli Anlamları
Mantık Bize Ne Öğretir?
Namazın Farz Kılınmasındaki Hikmetler
Namazı Cem Etmek ve Şartları
Namazda Yapılan Hareketlerin Anlamları
Namazın Önemi
Baloncu ve Çocuğun Hikayesi
Namaz Kılmayan Birisi Nasıl Ölür?
Saatte Ne Kadar Kazanıyorsun?
Namaz ve Çocuk Eğitimi
Namaz Kılanı Güldürmek Günah mıdır?
Türkçe-Arapça Ezan Sözleri ve Anlamları
İş Yerinde Namaz Kılmak
Kadınların Camiye Gitmesi ve Cemaatle Namaz Kılması Caiz midir
Acının Sakladığı Hediyeler
Namaz Kılarken Kadınların Tesettürü Nasıl Olmalıdır?
Namaz Kılarken Yapılması ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Doğru Cevap
Seviyeni Yükselt
Ey Cemaat…!
Karanlıkta ki Fil(m)
Öfkelenince Neden Bağırırız?
İslam’i Değerlere Göre Cinsel Yaşam ve Sınırları
Zina Etmek, Zinaya Giden Yollar ve Sebepleri, Zina Edenlerin Cezaları
Zina Nedir?
Cinsel İlişkide Heyecan Yaratmak, Orgazm Olmak ve Etmek
Ters İlişkiye Girmek
Mastürbasyonun (Kendini Tatmin Etmenin) Zararları
Cinsel İlişkiye Girmek
Mastürbasyon Günah mıdır?
Acı Çektirerek Cinsel ilişkiye Girmek
Kurtuluşa Ermek ve Allah’ın Hoşnutluğunu Kazanmak mı İstiyorsun?
Hamden Kesiran Tayyiben Mübareken Fih
Zina Cezası ve Uygulaması İçin Gerekli Şartlar
Mastürbasyon Caiz mi?
Emanet ve Şükür
Bozuk Simit Paralarıyla Cenneti Satın Almak
Allah Dostlarının Namazı Nasıldır?
Allah’tan Utanmıyor musunuz?
Evladım..! Bu Sözlerim Sana. Bunları İyi Belle
Erkek İmam Kadına Namaz Kıldırabilir mi?
İşveren Namaza İzin Vermiyorsa Nasıl Hareket Etmeliyiz?
Namaz Kılarken Duaları Şaşırmanın Hükmü Nedir?
Necaset Namaza Engel mi?
Abdestini Tutamayan Kişi Nasıl Namaz Kılar?
Sabır ve Namaz
Namaz Kılmadığı Halde Abdestli Olan Kişiye Sevap Var Mıdır?

Fazla Cinsel İlişkiye Girmenin Zararları

24.09.2020
0

Her Gün Cinsel İlişkiye Girmek Zararlı mı?

Erkek istediği an eşiyle münasebette bulunabilir. Fakat erkek, evlilikte hayatın ve arzuların ortak olduğunu bilmeli ve kadının isteklerine cevap vermesi gerektiğini akıldan çıkarmamalıdır. İnsan her zaman için bir olmaz bazen neşeli bazen kederli olabilir. Erkek daima bu hususları göz önünde bulundurmalıdır. Kadının neşeli ve arzulu olduğu zamanlar ona sırt çevirip kendi isteği uyandığı ve kadının kederli olduğu zamanlarda kendini tatmin etmeye çalışması doğru olmaz. Bu kadına adeta yük gibi gelir ve nihayet bu hal gitgide geçimsizliğe yol açar.

Evlilikte mutlu bir hayat yaşamak isteyen bir genç karısının istek ve arzularını tatmin etmeyi ihmal etmemelidir. Karısıyla olan her münasebetinde ona sıcak ilgi göstermeli ve adeta yeni evlendiği günleri hatırlamalıdır. Kadını bedenen hazırlamadan münasebete kalkmamalıdır.

Uzun senelerin nikahlısı da olsalar kadın ve erkeğin her münasebetlerinde ayrı bir hava olmalı ve birbirlerini içten sevmelidir. Kadının şehveti baştan kalp ve ruh ile tahrik olur. Sevmesini bilen koca kadını sadece bedeniyle sevmez. Onu ruhuyla da sever ve onu zevkin doruğuna çıkarır. Diliyle severek onun ruhuna ve kalbine hitap eder.

[ads1]

Erkek bu şekilde hareket ederse isteksiz olan zevcesini bile istekli hale getirir. Böylece münasebet anında karşısında sıcak ve hareketli bir karşılık görebilir, çünkü öyle kadınlar vardır ki, aşkları küllenmiştir. Ancak bu şekildeki hareket ve davranışlar onların aşkını alevlendirir.

Cinsi münasebet zamanında ve belirli aralıklarla yapılırsa kadın ve erkeğin bünyelerinin ihtiyacını gidereceğinden faydalı olur. Eğer bu aşırıya giderse ve cinsel ilişki devamlı olursa bu bazı kadınları yoracağından cinsel isteksizliğe ve bezginliğe yol açar. Kadın, bir de, zayıf bünyeli ise bir de küçük yaşta evlendirilmişse bu durum onun için adeta yıkım olur. Kendinde isteksizlik ve yorgunluk hisseden kadın ilerde aile geçimsizliğine sebep olacak davranışlar içine girer. Gençlik devresindeki çok cinse ilişkiye girmek hemen etkisini göstermese de yaş ilerledikçe bedendeki tahribatı yavaş yavaş açığa çıkar. Bünye çabukça zayıf düşer.

Düzensiz Cinsel İlişkinin Zararları

1-► İster uykuda, ister ayık halde isterse cinsi münasebet şeklinde olsun aşırı gidilince bedeni yaralar. Özellikle bedeni uzuvlar gelişmeden kendini buna kaptırmak bedenin gelişmesini temin eden hayati maddeleri yok eder. Böylece gelişmeyen vücut çabukça çöker.

[ads2]

2-►Küçük yaşta aşka başlayan kadının tenasül uzvu tabii olarak gelişemeyeceğinden çoğu zaman kısır kalır. Aşkın zevkini tam alamaz. Bu durumda olan kadınlarda doğum, lohusalık gibi hadiseler olumsuz etkiler yapar.

3-►Yaşlıların normalinden fazla kendilerini zorlamaları da tehlikelidir. Çünkü yaşlılarda çoğu zaman sertleşen damarların yırtılması kolay olur. Bu hal inmelere ve ani ölümlere yol açabilir.

4-►Münasebet anında tenasül yollarından akan, meni ile bedenin en önemli yapı ve kuvvet unsurları olan kireç, fosfor, albüminler, bedene enerjisini veren çok kıymetli enerjilerini kaybederler.

5-►Cinsi münasebette aşırı gitmek, birçok tenasül yolu rahatsızlıklarına yol açabileceği gibi prostat şişmesine de sebep olabilir. Ayrıca birlik uzvunun katılaşmamasına (iktidarsızlık, bel gevşekliği) ve bazen de kısırlığa sebep olur. Birlik uzvu pörsüyeceği gibi yakınlık anındaki sertleşme kabiliyeti azalır. Bu hal onun ruhen dengesini bozar. Erkek kendini böyle yorunca çoğu zaman daha bu işe başlarken boşalır ve daha birleşmeden meydana gelen bu hal erkek ile kadının arzularını söndürür ki, bu da ailede geçimsizliklere sebep olur. Erkek başarısız kalmaktan, kadın da kendinin tatmin edilmemesinden elem duyar.

[ads3]

6-►Aşırı cinsel ilişkiye girmekle tenasül bezleri bozulur. Şehvete gelen erkek bir defada yaklaşık olarak iki yüz milyon kadar tohum atar ki, bu eksiklik on saatlik bir dinlenme veya uzun bir uykudan sonra ancak aynı kuvveti bulabilir. Birleşmeler haftada iki kez olunca tohumlar düzenli olarak işler. Ancak sık sık yapılınca tohumlar gelişmeye vakit bulamazlar bu da tohumların giderek azalmasına sebep olur. Nihayet artık erlik suyu yerine suya benzer bir su gelir. (Fazla mastürbasyon yapanların dikkatine bu madde)

7-►Tenasül uzuvlarının bezeleri erkeğe enerji, kudret, gençlik, güzellik veren hormonları da işler, kana verir. Cinsi oyunlara fazla düşmek bu bezleri yormakla, dolayısıyla hormonlar azalır. Bunun sonucu olarak da yüz çabucak kırışır, saçlar beyazlar, beden dinçliğini yitirir ve erkek çabuk ihtiyarlar.

8-►Tenasül bezlerinin zayıf kalması çoğu zaman kısırlığa sebep olur.

9-►Kanser hastalığına sebep olabilir. Hormonlar badenin enerjisini korumakla aynı zamanda bedeni kansere karşı da korumuş olur. Onlar azalınca o uğursuz hastalık da uyanır.

Görüldüğü gibi cinselliğe aşırı düşkünlük erkeği ezer maddi ve manevi yönden birçok acılara sürükler. Yukarıda da zikredildiği gibi bu hal bilhassa gençlerin bedeni üzerinde çok olumsuz etkiler yapar. Onlar heyecanlı olduklarından başlarına gelecek belayı ve acıları bilmez ve hesap etmezler. Başına geldikten sonra anlar fakat o zaman da bir kıymeti olmaz.

[ads4]

Nefislerinin ve şeytanın kölesi durumuna gelen birçok gençler vardır ki. şehvetlerini elleriyle tatmine çalışırlar. Bu onların kütü yola düşmelerine, çeşitli hastalıklara yakalanmalarına, sağlıklarını kaybetmelerine ve eş ve arkadaşlarına da aynı hastalığı bulaştırmalarına sebep olur.

Dışarı çıkan bir meni parçacı insanın ömrünün bir parçasıdır. Bu düşkünlük ne derece çok olursa bedenin yıpranması da o kadar çabuk olur. Bu bedendeki kaybın telafisi mümkün değildir. Bedenin sıhhati gider, dizlerinin dermanı kesilir. Benzi solar, zayıf düşer, kansız kalır, asabi olur. Ayrıca hisleri, nevrestani ve delilik bile yapabilir.

Hele bünyesi zayıf, narin olanlarda bu tür rahatsızlıklar daha çabuk kendini hissettirir. Kalpler hasta, ciğerler yorgun, verem baş ucundadır Böyle kimselerin aşka düşkün olmaları bir çeşit intiharları demektir.

Haftada Cinsel İlişki Kaç Günde Bir Olmalı?

[ads5]

Bütün bunlar göz önünde bulundurulup ne ifrata ne de tefrite kaçılmadan her şeyle olduğu gibi cinsi münasebette de itidali (orta yolu) bulmak en iyisidir. Bu da tıbbın da kabul ettiği gibi haftada iki gündür. Haftada iki gün birleşmek ne kadına ne de erkeğe zarar vermez. Buna rağmen cinsel kudret ve imkanlarının yerinde olduğunu, bu sayıyı aşabileceklerini söyleyenlere sözümüz olamaz. Yeter ki aşırıya kaçılmasın.

Kaynak: Turan Yazılım – Mürşit 5 – Evlilik Hayatı Ve Mahremiyetleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.