Namaz Gusül Kur'an Allah Tövbe Vesvese
DOLAR
8,5413
EURO
10,0531
ALTIN
482,63
BIST
1.418
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa
Az Bulutlu
29°C
Bursa
29°C
Az Bulutlu
Cumartesi Parçalı Bulutlu
33°C
Pazar Parçalı Bulutlu
29°C
Pazartesi Parçalı Bulutlu
35°C
Salı Parçalı Bulutlu
33°C
SON DAKİKA

Gerçek Vatansever & Gerçek Milliyetçi Kimdir?

27.08.2020
0
A+
A-

İsterseniz önce şöyle başlayalım Millet ne demektir: Çoğunlukla aynı topraklar üzerinde yaşayan, aralarında dil, tarih, duygu, ülkü, gelenek ve görenek birliği olan insan topluluğudur.

Milliyetçilik Ne Demektir?

Wikipedia da bunun tanımı da şu şekildedir; Milliyetçilik, ulusçuluk, ulusalcılık ya da nasyonalizm, kendilerini birleştiren dil, tarih veya kültür bağlarından bir üst yapı oluşturabilmiş sosyal birikimlerin adı olan millet veya ulus olarak tanımlanan bir topluluğun yaşama ve ilerleme ülküsünün toplumların ve insanlığın gelişmesini sağladığına inanan görüştür.

Evet şüphesiz ki temeli atmadan nasıl ki binayı sağlam temeller üzerine kuramayacağın bir gerçektir; aynı şekilde millet tanımına dahil olmadan da milliyetçi olman söz konusu olmaz, olamaz.

Milliyetçi yada başka bir isim adı altında ahkam kesenler her nedense dinimiz ırkçılık ayırımına karşı olmasına rağmen her nedense bu kesimler özellikle de kürt-türk birlikteliğinden rahatsız oluyor ancak her nedense bu rahatsızlığın yanında onların burnunun dibinden de ayrılmıyor. Haricen şunu da belirtmek istiyorum ki ırkçılık ayrımını yapan ilk kişi şeytandır. Nitekim yüce Allah Adem’e secde edilmesini emrettiği zaman şeytan beni ateşten onu çamurdan yarattın diyerekten üstünlük taslamaya çalıştı ve ilk ırkçılık ayırımı da belkide burada çatlak verdi. Buna istinaden seversiniz yada sevmezsiniz; seviyorsanız açığa vurun sevmiyorsanız da içinizde saklayın. Ancak şunu da unutmayın ki üstünlük ancak takvadadır. Allah Teala kimsenin kara kaşına kara gözüne bakarak hesaba çekip buna göre karar vermeyecek. Bu karara sebep olacak olan şey yalnız amellerinizdir, işlemiş olduğunuz iyilikler yada kötülüklerdir.

[ads1]

Bugün günümüzde özellikle şu dönemde her nedense milliyetçi diye geçinen bazı kişi yada kişiler siyasi olarak PKK ‘yı destekleyen partiler hakkında hiç ses çıkarmazken bütün gücüyle ve diliyle diğer partilere saldırıyor da saldırıyor. Aslında bunun cevabı da Kur’an da verilmiştir: Bir şeyi aşırı sevmeniz sizi kör sağır eder ki bir kişiyi aşırı buğzetmeniz dolayısıyla o buğzettiğiniz kişi Hakk’ı ve Allah’ın kelamını da söylese hased ettiğinizden ötürü gözünüz kör, kulağınız sağır ve aklınız idrak edemediği için Hakk’ın kelamına da karşı çıkarsınız ve Allah korusun Kafir olursunuz da sonra bir yardımcı bulamazsınız.

Vatan Millet Sakarya diye geçinen ahkam kesen, milliyetçi yada başka bir isim adı altında ortalıkta dolaşan kardeşlerim; kusura bakmayın çünkü lafla pilav pişmiyor. Gerçekten milliyetçi mi görmek istiyorsun;

İsterseniz şöyle bir Yahudilere bakın. Adamlar tahrife uğramış ve yürürlüğü kalmamış da olsa inandığı dini değerlere canla başla sarılıyorlar. Hem kendi inandığı dini değerleri ayakta tutup dünyaya duyuruyor insanlara empoze ediyor hem de bizim vatan millet Sakarya diyerek kuru bir laftan öteye geçmeyenler gibi değil de adamlar teknoloji üstüne teknoloji, silah üstüne silah üretiyorlar. Adamlar hem dinlerini hem de vatanlarını ayakta tutuyorlar.Bizim uyur gezer milliyetçiler de onlardan arta kalanı topluyorlar ve halen milliyetçi olarak geçiniyorlar. Gerçi artık kendi silahımızı kendi uçağımızı kendi savunma sanayimizi de kendimiz üretiyoruz ama hasetlerinden dolayı gözleri görmediği için ne desen boş.

[ads2]

Haricen bir yandan milliyetçi diye geçinir, vatan millet Sakarya diyerekten kuru laftan öteye geçmez; Çünkü benden hiçbir ayrı hakka sahip olmadığı, aynı bayrak altında yaşayıp benim verdiğim vergiyle aldığı maaş ve bu sayesinde karnını doyururken halen kürtleri savunuyor diyerekten benim askerime kurşun sıkanlara destek verdiğini bildiğini ve bu destekçilere oy verdiği kişi ya da kişilerle abi-kardeş şeklinde geçiniyorsa bunun adına milliyetçilik değil ihanetin yada iki yüzlülüğün kendisi denir.

Gerçi yukarıda Yahudileri misal verdim ya adamlar inandığı batıl dini değerlere sahip çıkarken sen senin sahip olduğun dini değerlere sahip çıkmıyorsun, uygulama yok, iyiliği tavsiye kötülükten sakındırma yok kısacası hiç bir şey yok sadece benim kalbim temiz demekle yetiniyorsunuz ve bir Yahudi kadar olamıyorsunuz. İstisnaları tenzih ederim ama yuh olsun sizin milliyetçiliğinize de Müslümanlık anlayışınıza da.

Ama görünen köy kılavuz istemez misali; Öyle liderler var ki Yahudilerin milliyetçilik anlayışını alt üst etti. Bizimkiler kuru lafla milliyetçilik taslarken diğer taraftan haset besledikleri ve bu hasetleri dolayısı ile karanlıkta kaldıkları için; ülkeyi dışa bağımlı olmaktan kurtaran, kendi uçağını kendi silahını kendi tankını vs diğer sanayinin gelişimine destek verenleri ve yardımcı olanları görmezden aciz kaldılar.

[ads3]

Evet siz halen başınız secdeye gitmesin, namaz kılmayın, oruç tutmayın velhasıl kelam Allah’a yardımcı olmayın ve halen Allah’tan yardım bekleyin. Evet Yüce Allah siz bana yardımcı olursanız bende size yardımcı olurum buyuruyor. Allah’a nasıl yardımcı olacak diye soracak olursan da; Allah’ın emirlerine riayet edip yasaklarından sakınmak sureti ile yardımcı olursun. Aslında kendi sonuna yardımcı oluyorsun. İşte siz Allah’a böyle yaklaşırsanız Allah’da size yakınlaşır ve açılmaz kapıları açar.

Bizim kuru laftan ibaret olan; Nasıl ki Müslümanlığı boğazından aşağı inmiyor aynı şekilde milliyetçiliği de dilinden öteye gitmiyor;

ASELSAN

Gerçek milliyetçi siz ya da sizler değilsiniz; Gerçek milliyetçi ve vatanını gerçekten seven vatanı için canından olan ve şehit edilen;

Aselsan’da çok önemli projelere imza atan ODTÜ mezunu mühendisi Hüseyin Başbilen

Aselsan’da çalışan ODTÜ mezunu elektrik mühendisi Halimi Ünsem Ünal

Aselsan’da çalışan ODTÜ mezunu elektrik mühendisi Evrim Yançeken

15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Ömer Halis Demir ve vatanı milleti dini bayrağı için şehit ve gazi olan diğer vatan evlatları

[ads4]

2006 yılında Hüseyin Başbilen’in ölümüyle başlayan ASELSAN ölümleri, kimilerine göre cinayet kimilerine göre ise intihardı. Başbilen, ASELSAN’da proje geliştirme biriminde, kriptoloji bölümünde çalışıyordu. Başbilen, Türkiye’nin ilk milli tank projesi olan Altay tank projesi, Kanas silahları, gece görüş dürbünleri vb. 15 projede çalışıyormuş. Ama asıl etkin olduğu alan kripto sistemi dedikleri şifreleme ile ilgili bölüm.

ASELSAN mühendisleri, uçak tanıma sistemlerinin ‘millileştirilmesi’ ve ABD güdümlü elektronik sistemlerinin kontrol dışı bırakılması çalışmalarını yürütmüşlerdi. F-16 üretim merkezi TAI de ‘uçakların dost-düşman tanımlamasını yapan elektronik sistemi’ bir tane Türk mühendisin dahi giremediği bir bölümde üretiliyordu. Bu sistem Türk F-16 sının, bir uçak ile karşılaştığında karşıdakinin dost mu düşman mı olduğunu gösteriyordu. Aselsan mühendisi Hüseyin Başbilen 4 Ağustosta "milli tank" projesi için hazırladığı çalışmayla ilgili askeri uzmanlara brifing verecekti. Başbilen kaybolduktan 3 gün sonra, 7 Ağustos 2006‘da arabasında ölü bulunduğunda çantasında yer alan tank projesi de ortada yoktu! Kayıtlara intihar ettiler diye geçen üç mühendisin ortak özelliği branşlarının elektrik sistemi olması ve “sinyal kırıcılar” üzerinde çalışmış olmaları. Üç mühendis geçmişte Aselsan`ın uzun yıllar TAİ ile birlikte geliştirmeye çalıştığı F-16 uçaklarının dost-düşman ayrımı yapmasına olanak tanıyan şifre çözümlerinde görev aldılar.

[ads5]

Uzmanlar, ASELSAN mühendislerinin, uçak tanıma sistemlerini millileştirdikten sonra, benzer bir başarıyı, ABD ve İsrail güdümlü elektronik sistemlerin kontrol dışı bırakılması konusunda göstermelerine ramak kalmışken ölmelerine dikkati çekiyor. Aynı projelerde çalışan mühendislerin bu amaçlarına ulaşmasına izin verilmediğini iddia eden uzmanlara göre İsrail’in uyduyla uçaklarımıza müdahale etmesini engelleyecek sistemler üzerinde çalışan mühendislerimiz 6 ayda şüpheli bir şekilde öldüler.

Evet gerçekten hayatının baharında hayatlarını kaybeden bu kişiler mi gerçekten milliyetçi yoksa sizin dilinizle söylediğiniz ben milliyetçiyim, ben şuyum ben buyum sözleri ve bu sözleri sarf eden kişiler mi?

Her yerde yaptığınızı da ettiğinizi de bilen ve gören Allah var. Eğri oturuyorsunuz hatta onuda oturmasını beceremiyorsunuz ama eğeri oturun doğru konuşun

Darbe girişiminde, fırat kalkanı, zeytin dalı ve diğer operasyonlarda  ve saldırılarda şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet ve mağfiret, yaralı ve gazilerimize acil şifalar, sevdiklerine ve sevenlerine de yüce Allah’tan sabırlar diliyoruz.

Kaynak: İsmail Ekinci

Geçmiş yıllara dönük kaleme alınmış bir makaledir. Bazı değişiklikler yapılmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.