Bilgi Kütüphanesi

İnsan Hücrelerine Yapılan Bilgi Yüklemesi

sponsor

DNA Moleküllerine Yüklenen Programlama

Kadında aşılanmış yumurta hücresi artık 46 kromozomlu, erkek ve kadına ait ırsi ve kalıtımlı (genetik) vasıfları toplayan tam bir hücredir. İnsanın bütün bir programı bu 46 kromozomun ancak % 15’ini oluşturan DNA moleküllerinde şifrelenmiştir. Carl Sagan, mikroskopla bile görülemeyecek kadar küçük olan zerreciklere yüklenen bu bilgi için şöyle demiştir:

“Bir DNA molekülünde beş milyar ‘bit’ bilgi vardır.Bu bilgi de bin ciltlik kitap doldurabilecek kapasitededir. Bu durum, insanın gayesiz, başıboş, rastlantılara bırakılmış bir hayat yerine, planlı, programlı ve dengeli bir yaratılışa sahip olduğunu göstermektedir. İnsanın tırnak uçlarından saç uçlarına kadar yaklaşık yüz trilyondan fazla hücresine şifrelenen bu bilgiler çözülebildiği takdirde, insanın herhangi bir hücresinde öncesine ve sonrasına ve belki sonsuzluğa kadar ileriye yönelik hayat sürecini anlamak mümkün olabilir.

Japonya başta olmak üzere kimi ülkelerde, hücredeki bu DNA molekülü şifrelerini çözme çalışmaları yapılmaktadır.

Paris Claude-Bernard Yaşlılık araştırmaları Merkezi müdürü Jacques Treton, insanın her bir hücresine şifrelenen bir programı şöyle ifade etmiştir:

Araştırmalar, bizim ömür süremizin genetik bir programa bağımlı olduğunu göstermiştir. Her şey, her bir hücre çekirdeği içinde bir saat bulunduğunu gösteriyor. Hücreler kaç kere çoğaldıklarını ve nerede duracaklarını da bilmektedirler. Mesela; otuz yaşında bir kimseden alınan hücreler dışarıda 60 kere daha bölünebilirken, yetmiş yaşında bir kimseden alınan hücreler ancak 20 kere daha bölünüp çoğalabilmektedir.

Kur’an-ı Kerim’de, insan fizyolojisinde ki bu geriye dönüşe şöyle işaret edilir: ‘Biz, kimi uzun ömürlü kılarsak, yaratılışını tersine çevirir, kuvvetten sonra acizliğe düşürürüz. Hiç düşünmezler mi? (1)’

Kaynak: Hamdi Döndüren / Delilleriyle Aile İlmihali / bkz: 26-27

(1-Yasin 68)

sponsor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı