+18 İslam'da CinsellikKadın İlmihali

İslam’a Göre Adamın Karısıyla Arka Organından İlişkiye Girmesi

sponsor

Kur’an ve Sünnete Göre Ters-Anal İlişkiye Girmek

Bakara Süresi 223. Ayet Meali: Kadınlarınız sizin tarladır. Tarlanıza dilediğiniz biçimde varın. Kendiniz için (geleceğe hazırlık olarak) güzel davranışlar takdim edin. Allah’a karşı gelmekten sakının ve her halde onun huzuruna varacağınızı bilin. (Ey Muhammed!) Müminleri müjdele.

‘Kadınlarınız sizin için tarladır’. İbn Abbas (r.a) der ki: Tarla çocuk yeridir. ‘Tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın’. Yani hangi şekilde dilerseniz öyle varın. Tek bir mahale (vajina) olduktan sonra, ister önden ister arka taraftan yaklaşın, fark etmez. Nitekim bu hususta hadisler mevcuttur:

Yahudiler ‘Bir erkek kadın ile arka tarafından yaklaşarak ilişkiye girerse, çocuk şaşı dünyaya gelir’ derlerdir. Bu yüzden ‘Kadınlarınız sizin için tarladır. Tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın’ ayeti nazil oldu.

Yahudiler Müslümanlara: ‘kim hanımına arkasından yaklaşırsa çocuk şaşı doğar dediler. Bunun üzerine Allah (c.c): ‘Kadınlarınız sizin için tarladır. Tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın’ ayetini nazil etti. Yani çocuk üreme organından (vajinadan) olduktan sonra; ister önden ister arkadan olsun buyurdu

Resulüllah (s.a.v): ‘Kadınlarınız sizin tarladır. Tarlanıza dilediğiniz biçimde varın’ ayetini okudu ve tek uzuvdan (fercinden) olmak suretiyle buyurdu

Bir adam İbbas’a (r.a): Adamının hanımına arka organından yaklaşmasının hükmünü sordu. İbn Abbas (r.a): Bana küfrü mü soruyorsun? diye cevap verdi.

Kadınların dübürleri yani kadınlara ters yoldan, arka organdan ilişkiye girmek haramdır.

Ters İlişkinin Zararları

 

Anne Ve Babaya İsimle Hitap Etmek Caiz midir?

Kaynak: İbn Kesir / İbn Kesir Tefsiri (Tefsiru’l Kur’an’il Azim) / C: 2 / bkz: 157-163

sponsor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı