Haberler

Kanal İstanbul

sponsor

Kanal İstanbul Neden Yapılmalıdır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Ak Parti ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Partı genel başkanı Meral Akşener ile ipler iyice gerilmiş durumda. Peki Kanal İstanbul Türkiye için neler kazandıracak ve neler kaybettirecek?

Kanal İstanbul Projesi bana göre zarar değil tam aksine Türkiye’nin artıları için yapılmalıdır. Her ne kadar birileri toplu taşıma araçlarında Kanal İstanbul aleyhine propaganda yapsa da bu tamamen Türkiye düşmanlığıdır.

Allah Teala Al-i İmran Süresi 128. ayette ne diyor: Sizden olmayanları dost edinmeyin. Yoksa sizde onlar gibi olursunuz.

Eğer bizden olmayan birileri yani batı ülkelerini kastediyorum; bizim yaptığımız bir şeye karşı çıkıyorsa eğer onun tam aksini yapmak ve ona destek çıkmak dinen bir yükümlülüktür ve herkesin üzerine düşen bir görevdir. Elin Yahudisi Hıristiyanı senin iyi olmanı, onlardan daha gelişmiş bir ülke olmanı istemeyeceğine göre; onlara destek vermemek ve onların içinde yer almamak gerekir. aksine bu günahtır.

Kanal İstanbul Depremi Tetikler Mi?

Birileri diyor ki; kanal İstanbul depremi tetikler. Acaba gerçekten öyle midir? Bunu zaten bilim adamları inceledi etüdünü yaptı ve Kanal İstanbul’un deprem için bir risk oluşturmadığını söyledi ama bir de şu açıdan değerlendirelim:

Maksat Erdoğan’ı devirmek ise her türlü yolu mubah görenler elinden gelen her şeyi yapar ve bunu yaparken de ne helal dinler ne haram dinler. Zaten Türkiye bir deprem ülkesi ve İstanbul için büyük bir deprem bekleniyor söylentisi var. ama ne zaman olacağı meçhul. kanal İstanbul Yapılma aşamasında veya Kanal İstanbul yapıldıktan sonra bir deprem olacak olsa; bu sefer de birileri çıkıp diyecek ki biz daha önceden Kanal İstanbul depremi tetikler diye söylemiştik ama bizi dinlemediler. Yani adamlar nereden vuracaklarını çok iyi biliyorlar.

İşsizliği Önlemek İçin Kanal İstanbul

Ayrıca işsizlikten dert yananlar ve Türkiye de işsizlik büyüdü diyenler; Kanal İstanbul’a harcayacağınız paraları işsizliği önleyin diye avaz avaz bağırıyorlar. ancak her ne hikmetse; İstihdam üretmek istiyorsan eğer bir şeyleri iyileştirmek veya büyütmek değil bir şeyler üretmek ve bir şeyler yaratmak zorundasın ki işsizliği önleyebilesin. İşsizliği önlemek için bu şarttır. aksine adam bir makine üretiyor 100 kişinin yapacağı kişi 1 kişi yapıyor o kişi de makine operatörüdür muhtemelen. Geri kalan 99 kişiyi nereye sokacaklar orası da tartışılır. Avrasya Tüneli‘ne karşı çıkanlar, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne karşı çıkanlar, Osman Gazi Köprüsü‘ne karşı çıkanlar, Marmaraya karşı çıkanların hepsi şimdi de aynı şekilde Kanal İstanbul Yapımı İnşaatına ve Projesine karşı çıkıyorlar. Tüm bunlar tesadüf olamaz. Ayrıca bir incelmek gerekir; O işsizlikten dert yananlar bir baksın yukarıda sayılan projelerin yapımında ne kadar insan çalışmış

Kanal İstanbul’un İnternet Sitesi

Aslında anlamak isteyene sanırım bunlar yeterli deyip sözü daha fazla uzatmadan Kanal İstanbul için açılan İnternet Sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Söylenecek çok şey var da kime ne anlatalım

Aşağıdaki konulara bakmak ister misiniz?

sponsor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı