+18 İslam'da Cinsellik

Livata Zina Mıdır?

sponsor

Livata günah mıdır caiz midir?

Arama motorunda çıkan sonuçlardan sonra eğer bu sayfayı ziyaret ettiyseniz önce şunu sormak istiyorum: Livata ne demektir, tanımı nasıldır ve dini hükmü nedir? gibi soruları araştırıp öğrenmediysen eğer ben söyleyeyim:

Livata Ne Demektir?

Livata, erkek erkeğe ilişkiye girmek (homoseksüellik) ve kadınlara tersten yani anüs yolu ile ilişkiye girmektir.

Livata yani erkek erkeğe cinsel ilişkiye girmek ve kadınlara arkadan yaklaşmak haramdır ve büyük günahtır.

Gerçi bunu hayvanlar bile yapmıyor ama madem araştırmak değil de böyle bir amaç için bunu araştırıyorsan sana diyeceğim bir kaç şey var;

► Allah Teala seni Eşref-i Mahlukat yani en üstün insan olarak yaratmış iken; hayvanların bile yapmaktan tiksindiği ve yapmaya tenezzül etmediği şeyi yaparak hayvanlardan daha aşağı olmak mı istiyorsun?

► Eşin her ne kadar helalin olsa da eşine arkadan / tersten yaklaşamazsın. Bu büyük bir günahtır. Allah ve Resulü tarafından yapan da yaptıranda lanetlenmiştir. Karşılıklı rızasının olması bir şeyi değiştirmez.

► Eşin değil de sevgilin olacak kişi ile böyle çirkin bir fiil işleyecek isen yani; sevgilinle kız arkadaşınla hamile kalmasından korktuğun için arkadan / tersten ilişkiye girmek istiyorsan ki zaten dinen iki kişinin halvet konumunda yani baş başa kalması haramdır;

Bir başkası senin annen, bacın, kardeşin, karın, sevgilin yada benzeri kişilerle böyle bir şey yapacak olsa bundan dolayı ne hissedersin? Bana asarım, keserim, namusuma leke süreni yaşatmam gibisinden içi boş laflarla gelme. Çünkü yalan söylüyorsun yada iğneyi kendine batırmadan çuvaldızı başkasında deniyorsun.

Nasıl ki sen bir başkasının senin sevdiklerinden biri ile böyle bir şey yapmasından tiksiniyorsun;

Senin sevgilim diye sırf şehevi arzularını ve egolarını tatmin ettiğin kız da bir başkasının kardeşidir, kızıdır.

Unutma!

Her amel kendi cinsinden karşılık bulur ve;

Keser döner sap döner, gün gelir o keserin sapı sana küreğin sapı olarak geri döner. O zaman nasıl bir duyguymuş anlarsın

Önceden bilmeden böyle bir halt yemişseniz eğer; samimi bir şekilde pişmanlık duyarak tövbe edin ve karşınızdaki insanı kendi ananız bacınız kardeşiniz olarak görün. O zaman bir daha böyle bir bok yiyemezsiniz.

Alttaki konu başlıklarına tıklayacak olursanız eğer detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz;

Erkek Erkeğe Cinsel İlişkiye Girmek

Dinimiz İslam’a Göre Livata

Livatanın Büyük Bir Ahlaksızlık Oluşu

Zina Etmek Büyük Bir Günah ve Ahlaksızlıktır

Saygılarımla

sponsor
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı