+18 İslam'da Cinsellik

Mastürbasyon Yapmaya İten Sebepler Nelerdir?

sponsor

1-► Bu arkadaşlarından ve arkadaş çevresinden duyduğu merak sonucu yapıp, öğrendiği bir çirkin davranış sebebidir.

2-► Görmüş oldukları çıplak kadın-erkek resimleri, pornogranif sesli,yazılı ve görsel medyanın geliştirdiği eğlence adı altındaki en zararsız görünen programlardan tutunda en tepedekine kadar olan yayınlar.

3-► Görmüş olduğu, dokunduğu, tuttuğu bir bayanın bir zaman sonra da şeytanın fısıldaması sonucu kafasında yer edip, bu kişiyi hayal ederek bu eylemi gerçekleştirmesi. İşte bu yüzden nikahınıza düşen ve yabancı kadınlara el vermeyin, dokunmayın buyrulmaktadır.

4-► Yine aynı şekilde arkadaşları arasında yapılan argo konuşmalar, kişiyi mastürbasyon yapmaya iten sebeplerdendir.

5-► Yukarıda da belirtildiği üzere; kişinin bekar olması ve cinsi münasebet eksikliği de kişiyi mastürbasyon yapmaya iten sebeplerdendir.

6-► Yine aynı şekilde yukarıda belirtildiği üzere; kişinin aşırı derecede şehvetine düşkün olması kişiyi mastürbasyon yapmaya iten sebeplerdendir. İşte bu yüzdendir ki Peygamberimiz (s.a.v): Evlenmeye gücü yeten evlensin. Çünkü bu gözü harama bakmaktan korur. Yani aşırı derecede şehvetine düşkün olan birisi el ile tatmin oluncaya kadar gider helali ile helal yoldan birleşir.

7-► Kişinin tenasul uzvuyla oynaması, oynaşması. Kaldı ki böyle bir durumda testesteron hormonu harekete geçeceği içindir ki; kişide cinsel birleşme arzusu doğacağından dolayıdır ki; bunu gerçekleştirebilecek bir eşi yoksa ve bekarsa bu fiili eli ile tatmin olarak gerekleştirecektir. Ve şunu da unutmayın ki Zat’ın birinin dediği gibi:

Erkeklik uzvu harekete geçince aklın üçte ikisi gider.

sponsor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı