Hayatın İçinden

Profesöre Kapak Gibi Cevap

sponsor

Big Bang & Büyük Patlama

Her şeyin tesadüfen oluştuğuna inanan bir üniversite profesörüne sordum hocam her şeyin tesadüfü olduğunu bana kanıtlayabilir misiniz?

Verdiği cevap; Her şeyi bilimsel olarak açıklayabilirim bing bang büyük patlama ile güneşten kopan bir parçanın dünyayı oluşturması diyerek tam anlatmaya başladı ki…

Bir dakika hocam diyerek lafa girdim cebimden üç tane iskambil kağıdı çıkardım ve profesöre şu soruyu sordum ben bu üç kağıdı havaya atsam bu üç kağıdın aralarında ki mesafe 2 cm olacak şekilde yan yan ve dik olarak gelmesi olasılığı nedir?

Profesörün cevabı imkansız böyle bir şey, peki hocam dedim 1 milyon kere atsam bu kağıtları havaya dediğim şekilde gelme şansı var mıdır. Profesörün cevabı 1 milyar kerede atsan bu şekilde dik ve eşit aralıklarla yan yana gelmesi imkansızdır oldu. Profesörden 1dk süreliğine gözlerini kapamasını rica ettim ilkin kabul etmedi. Sonra çaresiz gözlerini kapadı ve 1 dk süreliğine yumdu sürenin sonunda gözlerini açtı ve gördüğü manzara biraz şaşırttı profesörü 3 tane iskambil kağıdını yan yana dik vaziyette masasının üstünde gördü.

Ve profesöre sizin gözleriniz kapalıyken bu kağıtları havaya attığımı ve bu kağıtların tesadüfen bu şekilde dizildiklerini söyledim ve bana dalgacı bir tavırla sen benimle dalgamı geçiyorsun diyerek resmen sen bunları kendin ellerinle altlarına yapıştırıcı sürerek dik vaziyette koymuşsun çocuk mu kandırıyorsun dedi.

Hocam dedim siz benim bunları elimle altlarına yapıştıcı sürerek dik vaziyette dizdiğimi gördünüz mü hayır ama dedi havaya atarak onların böyle sıralanması hem de dik vaziyette imkansız belli ki sen yaptın yoksa nasıl böyle duracaklar bir müdahale var yoksa böyle bir olasılık tesadüf olmaz dedi.

PROFESÖRE SON SÖZÜM ŞU OLDU ;

ŞU BASİT 3 KAĞIDI BİLE YAN YAN BİR DİZENİN OLDUĞUNU SAVUNUYORSUNUZ TESADÜF OLMASININ İMKANSIZ OLDUĞUNU SÖYLÜYORSUNUZ. AMA EVRENİN GÜNEŞİN GEZEGENLERİN VE DÜNYANIN OLUŞUMUNUN VE BUNLARIN BİRBİRİNE OLAN MESAFELERİNİN TAMAMEN TESADÜFİ OLDUĞUNU SÖYLÜYORSUNUZ BU KOMPLİKE EVREN 3 TANE KAĞIDIN YAN YANA DİK OLARAK GELMESİNDEN DAHAMI BASİT SİZCE…

PROFESÖR SES YOK…

Peygamberimizin İzinde

 

Gerçek Tesettürün Özellikleri Nelerdir?

sponsor
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı