Bilgi Kütüphanesi

Recep Tayip Erdoğan

Benim ne Recep Tayip Erdoğan, ne Kemal Kılıçdaroğlu, neDevlet Bahçeli, ne Meral Akşener nede başka bir siyasi mensubu kişiden ne alacağım, ne vereceğim, ne dostluğum ne de düşmanlığım var. Bu itibarla şahsım olarak hepsine aynı mesafedeyim ve hiçbiriyle ne akrabalığım nede düşmanlığım mevcuttur. Ancak öyle durumlar ve olaylar gerçekleşiyor ki; bu olaylara at gözü ile baktığın zaman ve gösterilenler ve gösterilmek istenenlere şartlandığın zaman gerçeği fark edemeiyorsun ve kendi gözünle gördüğün olayları idrak edemiyorsun ve anlayamıyorsun

Bir kişi ye sorsan ki düşmanınla savaş halindesin ve bu durumda düşmanının güçlenmesini, kuvvetlenmesini, kendi imkanlarını kullanarak ve bir başkasından yardım almadan kendi gücüyle ve çabasıyla sana karşı koymasını ve seni mağlup etmesini ister misin? Bu soruya akıllı bir insanın vereceği bir cevap tabi ki de hayır olacaktır.

Çünkü hiç kimse düşmanının kuvvetlenmesini ve güçlenmesini istemez. Aksine düşmanını yenmek için daha zayıf düşmesini güçsüz ve kuvvetsiz kalmasını ister ve bunu da dört gözle bekler ki en ufak bir açığında bundan istifade ederek saldırsın ve karşı tara karşı bir zafer kazansın

Bu iş sadece fetvayla vaazla olacak iş değil. Dini tebliğ etmek güzel bir şeydir ama millet aya giderken senin karada yürürken bırak yürümeyi emeklemen ne kadar büyük bir ahmaklıksa; işi sadece Fetvaya vaaza sarf edip de Allah’ın verdiği aklı kullanmayarak başkalarının artığını yada icat ettiği ürünleri içerisine virüs konulmuş halde kullanman da bir o kadar büyük ahmaklıktır.

Başkası aklını kullanarak teknolojiye ayak uyduruyor, gelişiyor, teknolojik ve milli savunma olsun, sanayileşme bakımından olsun gelişiyor ama bizimkiler sadece yerinden kalkmayarak harekete geçmeyerek işi Allah’a havale ediyor. Evet Allah zaten söz vermiş: Siz Allah’a yardımcı olursanız Allah’da size yardımcı olur şeklinde buyurmuş; O zaman sadece bir mesele üzerinden insanları baş üstünde tutmak ve dini kullanarak insanları sömürmek ve kendi safına çekmekte bir o kadar yanlıştır.

Hedef aslında AKP değil hedef Erdoğan’dır. Çünkü 17-25 Aralık operasyonu, Kobani olayları, taksim (gezi parkı) olayları hepsi Erdoğan’ı yıpratmak ve AKP iktidarını düşürmekti. Evet tüm bunlara rağmen 7 Haziran seçimlerinden AKP yine % 40 küsürlerde oy almasına rağmen tek başına hükümet kuramadı. Ancak yine de yaptıkları darbe girişimleri milletin Erdoğan’a karşı olan güvenini zedeleyemedi.

Bunu gören üst akıllar bu sefer de PKK ve içerdeki piyonunu piyasaya sürerek Erdoğan tek başına iktidar olamadığı için terörü kullandı. Bugüne kadar terör yoktu da neden 7 Haziran seçimlerinden sonra terör olayları patladı. Bu ve buna benzer haberler yayarak insanlar üzerinde bir çeşit algı operasyonu kurmaya ve insanların Erdoğan’a karşı olan güvenini zedelemek ve yıpratmak için ortaya sürülmüş bir çeşit siyasi oyundan başka bir şey değildir. Darbe girişimlerinde yapamadıklarını ve hedeflerine ulaşamadıkları amaçlarına bu şekilde ulaşmaya çalışıyorlar ama Allah’ın izniyle bu millet bundan da yüzünün akıyla çıkacaktır.

Evet yukarıda zikretmiştik. Hiç kimse düşmanının güçlenmesini kuvvetlenmesini istemez. Fethullah Gülen o kadar vaaz verdi, fetva verdi de ne değişti gerçekten. 3 doğrunun arasına bir yanlış sokuşturdu ve o yanlışı insanlara öyle aşıladı ki insanlar o yalanı da gerçek sandı. İnsanları öyle kendine bağladı ki insanlar Allah’tan çok ona bağlandılar ona kul oldular ve olmaya da devam ediyorlar (Allah’ın laneti onun üzerine olsun).

Neyse konumuza dönecek olursak eğer;

Erdoğan gerçekten bu ülkenin düşmanıysa ve bu ülkeyi sevmiyorsa;

2001 krizini hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Millet ne yiyecek bir ekmek nede çalışacak bir iş bulamıyordu doğru düzgün. Peki ya şimdi ?

Neden halkın rahatı ve refahı için sürekli gelişime ayak uyduruyor ve memlekete katkıda bulunuyor. Marmaray, Yavuz Sultan Selim, Avrasya Tüneli, Osmangazi Köprüsü, Şehir Hastaneleri, Ayrılmış Yollar ve son olarak da Karadeniz de bulunan doğalgaz rezervi vb daha bi dünya şey

Madem ülkenin düşmanıdır neden Milli savunmaya bu kadar önem veriyorda kendi silahını, kendi tankını, kendi helikopterini, kendi insansız hava aracını kendisi üretiyor. Madem dediğiniz gibi o zaman dış ülkelere bağımlı kalırız onların artığı ile geçiniriz sizin dediğiniz gibi olsa ama değil.

Madem ülkenin düşmanı neden F-16 ‘lardaki yazılımlara format çektirerek yerli yazılım yazdırdı ve şifreleri sadece Türkiye de mevcut. Önceden ne idi biliyor musunuz? Önceki yazılımda Natoya bağlı ülkelere ait uçaklara ateş etmek istesen bile ateşleme sistemi çalışmıyordu. Bu durumda bir savaş anında zaten direk elin kolun bağlandığı için yenik duruma düşüyordun. Aklını kullanmadığın sürece sen o kadar deki Allah bize yeter diye. Allah’ın sana yetmesi için Allah’ın sana bahşetmiş olduğu nimetleri yani akıl nimetini kullanacaksın ki Allah seninle olsun. Aksine Allah değil şeytan seninle olur

Tüm bunlara rağmen gerçekten Erdoğan’a hain derken, düşman gözüyle bakarken hiç utanmıyor musun? Bir insana aşırı haset ederseniz, bu hasediniz sizin gözlerinizi kör kulaklarınızı sağır eder ve gerçekleri idrak edemez anlayamaz iyiyi kötüden ayırt edemez duruma getirir. Bu sefer de ne olur biliyor musunuz? Ama bilerek ama bilmeyerek zulme rıza gösterdiğin için senin değil de başkalarının işlediği günahın vebalini yükleneceksin.

Bu kadar anlattım. Bu saatten sonra oyunu ister AKP’ye isterseniz de sabah dediği akşam tutmayan CHP’ye ya da PKK sempatizanı olan HDP’ye verin. Ama nasıl ki aldığınız verdiğiniz nefesin hesabını vereceksiniz, aynı şekilde de verdiğiniz oyun hesabını vereceksiniz ve bundan hesaba çekileceksiniz.

Bu arada merak ediyorum; İsrail’den bozuk heronlara milyonlarca dolar verilirken ses çıkartmayanlar; acaba neden yerli İHA ve SİHA yapıldığı zaman ses çıkartır oldu.

Daha geçenlerde Karadeniz de Bulunun Doğal Gaz Rezervi için tantana yapanlar; acaba Rusyadan doğalgazı babasının hayrına mı alıyordu? Yani anlayacağınız velhasıl kelam bu ülkeye ne CHP ne HDP ne de İP’den hayır gelmez.

ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET, KALANLARINA, SEVDİKLERİNE VE SEVENLERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM

Bu vatanın öz evlatlarına, vatan, bayrak, din ve millet sevgisi taşıyanlara selam olsun.

Kaynak: İsmail Ekinci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı