Hayatın İçinden

Siyah Duvar

sponsor

Aynı kalp rahatsızlığıyla aynı kaderi paylaşan iki yaşlı adam aynı odayı da paylaşıyorlardı. Tek fark biri cam kenarında, diğeri ise duvar dibinde yatıyordu. Cam kenarında ki yaşlı adam, her gün camdan bakarak arkadaşına dışarısını anlatırdı.

Bugün deniz sakin, yine de hafif rüzgar var sanırım, çünkü uzaktaki teknenin yelkenleri rüzgarla doluyor. Park bu sabah sakin, iki salıncak dolu, iki salıncak boş,. Erguvan ağaçları ne kadar güzel açmış, her yer mor bir renk almış, erik ağaçları da beyaz çiçekleriyle onlara eşlik ediyor. Denizin üzerinde ki martılar bugünkü yemeklerini arıyorlar, ne güzel de dalıyorlar suya.

Günler böyle geçip gidiyordu ki cam kenarında ki yaşlı adam kalp krizi geçirene kadar. İşte o anda duvar kenarında ki adam düğmeye bassa kurtaracaktı arkadaşını, ama şeytana uydu. Bunca zamandır sadece dinleyebiliyordu, artık görebilirdi de. İşte bunun için düğmeye basmadı ve hemşireyi çağırmadı. Aynı kaderi paylaştığı kişiyi ölüme gönderdi, ama o bunun haklı bir savunma olduğunu düşünüyordu.

Ertesi gün hasta bakıcılar ölen yaşlı adamın yerine kendisini koymaya gelmişlerdi. Hemen yatağının yerini değiştirdiler, işte o günlerde bakmak istediği manzarayı nihayet görecekti. Başını kaldırdı ve pencereden baktı. “Simsiyah bir duvar”

Not: Anlatılmak isteneni herhalde herkes herhalde az veya çok anlamıştır. Anlamadıysanız eğer az düşünün. Hikayedeki kastedilen manayı anlarsınız.

Aşağıdaki konular ilginizi çekebilir. Bakmak ister misiniz?

sponsor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı