Güzel Ahlak, Edep ve Haya

Yeryüzünde İyilik Egemen Oluncaya Kadar

sponsor

Aziz milletimiz öteden beri iyiliği kendine şair edinmiştir. Yalnızca insana değil tüm varlıklara iyilikte bulunmakla, yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevmekle hareket etmiştir. Bu hareketin başında da vakıf müesseseleri gelmektedir.

Türkiye Diyanet Vakfı ve Faaliyetleri

13 Mart 1975 tarihinde kurulan Türkiye Diyanet Vakfı, “İnsanların en hayırlısı, onlara en faydalı olandır” hadisini kendine ilke edinmiştir.

Yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar sloganı ile faaliyetlerini sürdüren Türkiye Diyanet Vakfı, dünyanın dört bir yanında faaliyetlerini sürdürmektedir.

“Artık kim zerre ağırlığınca bir hayır işlerse onun mükafatını görecektir” (Zilzal 7) ayetini kalplerine kazıyan halkımızın teveccühü ile hareket eden Türkiye Diyanet Vakfının faaliyetleri, başta insani yardım olmak üzere pek çok alanda temayüz etmiştir. Sadece ülkemizde değil yeryüzünde açlık, kıtlık, yoksulluk yada çeşitli mücbir sebeplerden dolayı yokluk içinde bulunan milyonlarca insana yardım etmek, vakfın en temek gayesidir.

İyiliğin yedi kıta da hakim olması ancak iyilerin üstün gayreti ile mümkün olacaktır. Türkiye Diyanet Vakfı, ülkemizin tüm güzelliklerini dünyanın hizmetine sunmak amacıyla durmaksızın çalışmaktadır.

Diyanet

Aşağıdaki konular ilginizi çekebilir. Bakmak ister misiniz?

sponsor
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı